Op een uitzonderlijk warme dag mochten we de doopplechtigheid bijwonen van de Scheldestroom.
De nieuwe veerboot Scheldestroom wordt volledig elektrisch aangedreven.
Er is wel een dieselgenerator aan boord als back-up voor speciale omstandigheden, b.v. als een langere afstand moet afgelegd worden op weg voor groot onderhoud naar een werf.
De Scheldestroom zal ingezet worden op de verbinding Hoboken – Kruibeke, een veerdienst met veel werk- en schoolverkeer. De nieuwe veerboot volgt daar de Pieter Breugel op. Bij het ontwerp was er vooral aandacht voor het meenemen van fietsen. De Scheldestroom heeft een capaciteit van 150 passagiers allen mét fiets. Eerder gebouwde veerboten hebben een capaciteit van 150 passagiers maar boden slechts plaats voor 75 fietsen.De vloeren en het functionele interieur van de boot zijn met het oog op het vele in- en uitladen van fietsen voorzien van een speciale slijtvrije coating.
Een nieuwe elektrische veerboot is best een hele investering: het prijskaartje: 7,5 miljoen euro.
De speeches werden ingeleid door Natalie Balcaen, administrateur-generaal van het Agentschap MDK, en de tweede spreker was Tim Van Dijck directeur van Vloot DAB. Hij somde alle mensen en beroepscategoriën op die een dankwoord verdienden bij de realisatie van deze nieuwe veerboot.
Ook Marc Van Peel, oud-schepen van de haven in Antwerpen, nam het woord. Hij beschreef het boek dat zijn vader geschreven heeft in 1969 over de oeververbindingen te Antwerpen en waarvan hij een exemplaar aanbood aan de meter van de nieuwe Scheldestroom.De aanleiding voor dat boek was destijds de opening van de Kennedy-tunnel. Van dan af leek de rol van veerdiensten uitgespeeld. Dit boek is reeds aanwezig in de collectie van Vrienden van de Vlaamse Veren.
Hij vermeldde zichzelf met een “bescheiden” rol bij het terug in gebruik nemen van het Sint Annaveer en hij zei dat het een enorm succes is, en een noodzaak zelfs nu de tramverbinding onder de Schelde weggevallen is en de roltrappen en liften van de Sint-Annatunnel het ‘wel eens laten afweten’. Hij besloot met te zeggen dat het ondenkbaar is dat het veer in de toekomst terug afgeschaft zou worden.
De meter van de boot is de actrice en mental coach,Veerle Dobbelaere. Zij legde in haar speech de nadruk op de verbindende rol van een veerdienst.
Tijdens de toespraken werd ook al even gezegd dat er nog een nieuwe veerboot op stapel staat en een tipje van de sluier werd reeds opgelicht: die zal de ‘Stroomboot’ heten en ook elektrisch varen. Die zal dan op termijn de Jan van Eyck gaan vervangen op Bazel – Hemiksem (het Kallebeekveer). Op die manier zullen alle door MDK/Vloot zelf uitgebate veren elektrisch bediend worden.
Geholpen door het goede weer verliep de dooplechtigheid die plaats had op de Antwerpse linkeroever tegenover het Steenplein opperbest. Door de hitte werd het een ware vuurdoop.



